Home » Pożyczki » Co poczynić gdy brak gotówki?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której brakuje nam pilnie pewnej kwoty gotówki, jednakowoż nie mamy własnych środków a familia jak i kuzyni nie mogą nam pomóc. Dobrym wyjściem wydaje się być kredyt gotówkowy, jednak co w sytuacji w momencie, gdy banki nie są przychylne nam go udostępnić?

Może się tak bowiem zrządzić gdy na przykład nasza historia kredytowa nie jest nieskazitelna i znajdujemy się na wykazie Biura Informacji Kredytowej, czy też nie osiągamy dostatecznie wysokich comiesięcznych dochodów. Banki bowiem zazwyczaj są roztropne i bardzo troskliwie badają wiarygodność i wypłacalność klienta nim użyczą mu pieniądze. Pojawiają się co prawda takie banki, które mają w swojej propozycji takie produkty, jak kredyt bez zdolności, jednak nieliczni kredytobiorcy mogą je zdobyć. Są one najczęściej proponowane wyłącznie stałym klientom, którzy prężnie korzystają z oferty jednego banku i mają pewną dobrą opinię.
Co jednak w momencie, kiedy do takich klientów się nie zaliczamy a nasza sytuacja fiskalna jest dotkliwa i musimy zdobyć pieniądze?

gotowka

W takim przypadku pozostaje nam podążyć do instytucji pozabankowych, których produkty – np. szybka pożyczka są zwracane właśnie do osób nie posiadających płynności finansowej, często posiadających zadłużenie, względnie nie mogących pochwalić się dobrą historią kredytową. Kredyt jako produkt dostarczany przez prywatne firmy nie potrzebuje dowodzenia zdolności kredytowej, ani uzyskiwania wysokich (a nawet żadnych) comiesięcznych dochodów. Szybka pożyczka to minimum spraw papierkowych i dokumentów, bez możliwości ukazywania poświadczeń o wysokości dochodów i zabezpieczeń. To idealne rozwiązanie dla osób znajdujących się w naglącej potrzebie – równocześnie jednak kosztowne, wysoko oprocentowane, tym samym należy się liczyć z tym, że zwrócimy znacznie większą sumę od tej pożyczonej.