Home » Pożyczki » Bezpieczeństwo pożyczania w firmach pozabankowych

Współcześnie kredyt bez zaświadczeń to idealna alternatywa wobec typowych kredytów bankowych. Od pewnego czasu na naszym rynku można odnaleźć wiele instytucji pozabankowych, które zapewniają swym klientom doskonałą i sprawną pomoc kredytową w trudnych przypadkach.

Są one przeznaczone do różnych kredytobiorców, jednak najczęściej korzystają z nich osoby, które nie mają możliwości na otrzymanie zobowiązania finansowego w tradycyjnym banku. Pożyczka bez zaświadczeń oferowana przez parabanki – jak sama nazwa wskazuje, to brak konieczności gromadzenia wielu dokumentów oraz zaświadczeń. To może znacząco przyśpieszyć proces starania się o wymagane pieniądze.

o unichwilówce

Nie należy jednak zapominać, że tego typu oferty oprócz pozytywnych stron, mają również negatywne, które dobrze jest poznać. Warto więc niezawodnie przemyśleć swoją decyzję dotyczącą ubiegania się o tego rodzaju zobowiązanie. Do zalet należy w głównej mierze natychmiastowa decyzja dotycząca otrzymania koniecznych środków. Dla wszystkich kredytobiorców korzystny jest również fakt, że nie będziemy zmuszeni do wypełniania szeregu różnych wniosków, przedkładania podań, lub też zaświadczeń. Nie podlegamy również restrykcyjnej weryfikacji w BIK.

Musimy jednak wziąć pod uwagę również pewne wady tego typu kredytów. Pożyczka bez zaświadczeń to często wyższe oprocentowanie. Dla niektórych kłopotliwe okazać się także niejasno skonstruowane zasady w umowach. Konstrukcja umów czasami jest bardzo złożona, co może niekiedy niejasno ukazywać kwestie związane np. ze spłatą długu. Pamiętajmy więc, aby rozważnie i odpowiedzialnie decydować się na tego typu pożyczki. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że podjęliśmy słuszną decyzję.