Home » Blog » Jakim sposobem radzić sobie z zobowiązaniem egzekutorskim?

Czasami może się zdarzyć tak, że posiadamy zadłużenie, nie możemy oddać kredytów a naszą sprawą zainteresował się egzekutor i ma na celu przeprowadzić egzekucję komorniczą, jeśli do jakiegoś dnia nie oddamy naszego obciążenia. Bez wątpienia bardzo trudno pożegnać się nam ze sprzętami agd, czy posiadanym samochodem, tym bardziej że rzeczy te będą wycenione, na dużo niżej niż w rzeczywistości kosztowały. Nikogo wszak, nie będzie obchodziło, że nie będziemy mogli jeździć do roboty bez wozu, bo nasze mieszkanie znajduje się w miejscu gdzie nie dojeżdżają autobusy. Jest jednakże pomysł na rozwiązanie dla takiej osoby.

Są banki, jakie oferują zobowiązania w takiej sytuacji. Instytucje wiedzą, że mamy zadłużenie i pod pewnymi warunkami udzielą nam zobowiązania. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem jest bez wątpienia dużo solidniej oprocentowana, niż zwyczajny kredyt. Łączy się to ze specyfiką sprawy w jakiej znajduje się osoba zadłużona. Może to się okazać nasz jedyny ratunek aby uniknąć egzekucji naszego dobra. Na pewno niezwykle wygodnym wyjściem byłoby, gdybyśmy mieli jakąś znajomą osobę, która pożyczy nam takie kapitał bez żadnego procentu. W praktyce, nikt jednak, nawet kumpel nie pożyczy nam solidnej sumy gotówki wiedząc, że jesteśmy i tak zadłużeni i niesolidni.
oszczędność
Tak więc wierzytelność w banku jest wyłącznym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Inaczej egzekutor zajmie część dóbr znajdujących się w lokalu. Wyceni je sporo niżej, niż ich rynkowa cena, a później po niskich kwotach sprzeda na aukcji komorniczej. Wskazane jest więc zainteresować się nad wzięciem opisanej wierzytelności. Z tego wynika wiec, egzekucja nie musi być pojedynczym rozwiązaniem w takiej sytuacji, powinno się jednak działać szybko, aby tego uniknąć. Bez wątpienia należy także odnaleźć dobry bank, który proponuje takie zobowiązania, bo niewiele takowych jest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*